Šok je bio velik

Atletico pobjegao Realu i Barci: Diego Costa se ozlijedio, ali...

Madridski Atletico uspješno je odradio gostovanje kod Getafea gdje je odnio pobjedu 2:0, međutim slavlje gostiju pokvarila je ozljeda Diega Coste prilikom postizanja drugog pogotka.

Madridski Atletico ne posustaje i upisao je i sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Posljednji koji ga je spriječio u slavlju bio je Real Madrid koji je na Vicente Calderonu odigrao 2:2 nakon čega Atletico bilježi samo pobjede. Na gostovanju kod Getafea slavio je s 2:0, međutim veću pozornost od same pobjede izaziva ozljeda Diega Coste koji je na nosilima žurno iznesen s travnjaka i transportiran u bolnicu.

Do ozljede je došlo u 84. minuti susreta kada je Adrian ubacio na drugu vratnicu, a Costa uklizao i postigao pogodak međutim i svom snagom nogom pogodio vratnicu. Iako se u prvi trenutak činilo kako je riječ o teškoj ozljedi koja bi Costu mogla dugo vremena odvojiti od travnjaka, Atletico je odmah nakon susreta putem Twittera poručio kako je njegov napadač dobro prošao: "Srećom, Diego Costa je prošao samo s dubokom posjekotinom nakon udarca u vratnicu", objavio je Atletico, a Diego Simeone mogao se nasmiješiti i poručiti na pressici nakon susreta kako ipak nije riječ o težoj ozljedi. Dobre su to vijesti i za Atletico i za Costu koji se tek vratio na teren nakon problema s ozljedom zbog koje je propustio i uzvrat četvrtfinala Lige prvaka protiv Barcelone.

Inače, Atletico je poveo u 40. minuti zahvaljujući vrlo lošoj reakciji domaćeg vratara Codine koji je loše procijenio ubačaj Juanfrana, ostao na pola puta i Diego Godin je lakoćom glavom poslao loptu u mrežu.

Mogao je Atletico i ranije povećati vodstvo, ali osim propuštenih prilika iz igre, nije realizirao kazneni udarac. Do njega je došlo u 65. minuti kada Lafita radi prekršaj na svom petercu i zasluženo zarađuje isključenje, no Codina je bio uspješniji od Diega Coste koji je poput Ivana Rakitića došao do brojke od tri promašena kaznena udarca ove sezone.

U posljednjih deset minuta na travnjaku je bio i Sammir, međutim nije uspio u tom kratkom vremenu donijeti kvalitetu više za domaćina.

Ova pobjeda ponovno je odvojila Atletico na tri boda od gradskog rivala Reala dok je Getafe ostao u zoni ispadanja.