SP: SAD i Španjolska uvjerljivo prije osmine finala

Španjolska košarkaška reprezentacija svladala je Kanadu 89-67 u utakmici petoga, posljednjeg kola skupine D Svjetskog prvenstva kojem je ovih dana domaćin Turska...

Pobjeda, za Španjolce treća u skupini, u potpunosti je očekivana protiv suparnika koji je do sada nizao samo poraze i s njom će aktualni svjetski prvaci među posljednjih šesnaest igrati protiv Grčke ili Rusije. Po devetnaest poena za pobjedničku su momčad ubacili Rudy Fernandez i Fran Vasquez (odigrao samo 16 minuta, iz igre gađao 9-9, bacanja 1-2), a obojica su u uspjeh momčadi ugradila i po pet skokova. Spomenimo i učinak Rickyja Rubija. Odigrao je 25 minuta i u njima postigao osam poena, podijelio osam asistencija i uhvatio šest lopti pod obručima. Za Kanadu je 14 koševa postigao Olynyk.

Do prve su pobjede stigli Bjelokošćani u skupini C. Svladali su Portoriko 88-79 uz petoricu dvoznamenkastih po broju poena. Predvodio ih je Mohamed Kone sa 17 poena i 10 skokova. Dva koša više, uz sedam asistencija, za poraženu je momčad postigao Dallasov branič Jose Barea.

Amerikanci su lako protiv Tunižana zadržali stopostotan učinak u skupini B. Peta pobjeda ostvarena je rezultatom 92-57 uz 21 koš Erica Gordona i po 14 Duranta i Westbrooka. Marouan Kechrid ubacio je 15 za Tunis koji nema niti jedno slavlje.

>> NBA igraču Hrvati i Slovenci 'smrde poput krepanih magaraca'

Dodajmo i da je u skupini A Australija svladala Angolu 76-55. Zanimljivo, samo je jedan igrač na utakmici stigao do dvoznamenkaste brojke u rubrici poena. Jedanaest je za pobjednike ubacio Patrick Mills.

Svjetsko prvenstvo u košarci, 5. kolo:

Skupina A

Angola – Australija 55-76
Argentina – Srbija
Njemačka – Jordan

Redoslijed: 1. Argentina 4-0 (-1), 2. Australija 3-2, 3. Srbija 3-1 (-1), 4. Angola 2-3, 5. Njemačka 1-3 (-1), 6. Jordan 0-4 (-1)

Skupina B

SAD – Tunis 92-57
Slovenija – Iran
Hrvatska – Brazil

Redoslijed: 1. SAD 5-0, 2. Slovenija 3-1 (-1), 3. Brazil 2-2 (-1), 4. Hrvatska 2-2 (-1), 5. Iran 1-3 (-1) 6. Tunis 0-5

Skupina C

Portoriko – Obala Bjelokosti 79-88
Grčka – Rusija
Turska – Kina

Redoslijed: 1. Turska 4-0 (-1), 2. Grčka 3-1 (-1), 3. Rusija 3-1 (-1), 4. Portoriko 1-4, 5. Obala Bjelokosti 1-4, 6. Kina 1-3 (-1)