Vori: Gazili smo ih, a onda se sve preokrenulo

Kapetan Vori izabran je u najbolju sedmorku prvenstva i ponosan je na igru Kauboja u Beču...

Kapetan Kauboja čestitao je Francuzima te istaknuo kako je presudio kraj prvog dijela.

'Čestitam Francuzima, bili su najbolja momčad na prvenstvu. Svaka im čast,' rekao je Vori nakon utakmice pa kasnije dodao:

Zamislite, ostavili smo Francuze na osam golova u 23 minute. Onda nam se početkom drugog poluvremena dogodilo najgore.

- Igor Vori
'Dvadeset minuta prvog dijela smo ih gazili. I obrambeno i napadački. Više nisu znali gdje udaraju. Zamislite, ostavili smo Francuze na osam golova u 23 minute. Onda nam se početkom drugog poluvremena dogodilo najgore. Postigli su nekoliko lakih golova, u samo dvije i pol minute zabili su tri gola i vratili se u egal. Ponosan sam na svoje suigrače zbog ostvarenog uspjeha.'

No, nije bio razočaran. Pogled na budućnost jednostavno to ne dopušta.

'Da je nama netko ponudio polufinale prije natjecanja, rekli bismo super. Imamo mladu momčad, to nitko na EP-u nije imao.'

'Teško mi je, bit će bolje. Napravili smo veliki rezultat, srebro je veliko. Uvijek je teško kad izgubiš. Zaplakao sam nakon utakmice, malo sam tužan, mislim da smo mogli pobijediti. Imali smo priliku, Mirko je dobro branio. Morali smo to iskoristiti, Francuzi su bili bolji u nastavku, mi u većem dijelu prvog poluvremena. Presudila je naša loša igra početkom drugog dijela, serijom od 4:0 okrenuli su utakmicu u svoju korist. Ne bih spominjao suce, još sam vruć. Trebao bih pogledati snimku. Ali sad nećemo razmišljati o tome. Treba proslaviti ovu veliku, ali stvarno veliku medalju. Francuzima čestitke zasluženo su osvojili zlato...,' kazao je nakon susreta Domagoj Duvnjak.

'Šteta, stvarno šteta, no, tek ćemo biti svjesni što smo zapravo napravili. Bili smo najmlađa momčad prvenstva. Uzeli smo srebro koje bismo uoči natjecanja, da nam ga je bio ponudio objeručke, prihvatili. Nema mjesta za tugu, ovo je naš dan, želim proslaviti medalju. Odlična smo škvadra, ostvarili smo uspjeh i sretan sam zbog svih nas i naših navijača koji su nas sjajno bodrili,' riječi su Manuela Štrleka.

Kauboji će imati prilike za revanš već sljedeće godine na SP-u u Švedskoj.