Kralj Zagreba: Čilić slomio Berrera i obranio titulu!

Marin Čilić osvojio je svoj peti ATP turnir u karijeri nakon što je u finalu PBZ Zagreb Indoorsa svladao Michaela Berrera s 6:4, 6:7, 6:3.

Marin Čilić ponovo je uspio! U 2010. godini nastavljaju se njegove briljantne igre i samo se Andy Murray može pohvaliti da ga je uspio dobiti. Nakon što se s lakoćom obračunao sa svim suparnicima na PBZ Zagreb Indoorsu na putu do finala, najbolji hrvatski tenisač nakon velike borbe stigao je do drugog ovosezonskog trofeja pobjedom protiv opasnog Nijemca Michaela Berrera, rezultatom 6:4 6:7 6:3.

Bio je to sjajan meč u kojem je 21-godišnji Međugorac imao velikih problema jer mu je protivnik igrao sjajno, puno bolje od 65. mjesta na ATP ljestvici kojeg trenutno drži. Ipak, u ključnim trenucima meča kvaliteta koja je na strani Čilića došla je do izražaja i Berrer mu je na kraju morao priznati poraz.

Tijek meča:

Marin Čilić dobro je počeo i već u prvoj igri došao do četiri 'break' lopte, no Berrer ih je uspio spasiti. Ipak, Nijemac je pokleknuo kod rezultata 2-2, a kad je Čilić jednom došao do prednosti, više je nije ispuštao. Ipak, morao je Marin spasiti tri 'break' lopte do kraja prvog seta, kojeg je na kraju dobio 6-4.

Međutim, u drugom setu Berrer se lavovskom borbom vratio u igru. U prva četiri svoja servis gema obranio je dvije 'break' lopte i veliki pritisak Čilića, a onda proigrao kad je bio najvažnije i u tie-breaku sa 7-5 izborio treći set, uz vrlo dobru igru sa osnovne linije i na mreži.

Treći je Čilić otvorio jačom igrom i kod rezultata 2-1 povezao je nekoliko sjajnih poena i došao do 'breaka', kojeg je sigurno držao do 5-3 i servisa za meč, ali tada je Berrer opasno pritisnuo i došao do 15-40. Ipak, jakim servisima i čvrstom igrom Marin je to preokrenuo i stigao do titule.

Najbolji kad je bilo najvažnije

Marin nije niti jednom izgubio servis protiv Berrera, iako je Nijemac imao 6 prilika, i to je bio ključ pobjede. Kad je bilo najvažnije, Čilić je igrao najbolje, ubacio bi u višu brzinu koju malo koji tenisač svijeta može pratiti. Berrer se fantastično borio, pokazao je koliko veliko srce može toga donijeti sportašu, no u svojem prvom finalu nije mogao stići do pobjede.

Čilić je zabio 13 as servisa, imao 55% prvog servisa i čitav niz forehend i bekhend winnera. Dovoljno za peti naslov u karijeri, drugi u Zagrebu, sigurno ne i posljednji.