Sjajna Serena osvojila čak 12. Grand Slam naslov!

Serena Williams, prva tenisačica na svijetu, obranila je naslov pobjednice na Australian Openu. U finalu je bila bolja od Belgijanke Justine Henin 6-4, 3-6, 6-2...

Za Serenu je to dvanaesti Grand Slam naslov u karijeri, te peta kruna najbolje u Australiji gdje je dosad slavila još 2003., 2005., 2007. i 2009. godine. Henin je, pak, igrala svoj drugi turnir nakon povratka tenisu poslije 18 mjeseci. Drugi put je došla do finala i zastala. U Brisbaneu je bolja od nje bila sunarodnjakinja Clijsters, a ovdje nakon dva sata i šest minuta igre Serena. Bio je ovo 14. meč u karijeri Serene i Henin, te osma pobjeda Amerikanke.

Na sreću sam dobila ja, ali povratak Henin je veliki plus za tenis

Meč je prošao u amplitudama obje tenisačice s razlikom što je Serena ono najbolje zadržala za drugi dio trećeg seta. Od 2-2 u trećem setu Serena je munjevito odjurila do 6-2 pritom odlično servirajući, ali je mnogo toga poklonila i Henin u tom periodu igre s greškama i manjkom energije pri izmjeni udaraca.

Serena je, inače, imala set i mogućnost odlaska na 4-2 u drugom setu. No, Henin je spasila svoj servis kod 3-2, a potom dobila, uz odličnu igru, tri gema zaredom za 1-1 u setovima. Solidno je počela Henin i treći set. Uzela je svoj servis i došla do 15-40 na početni udarac Serene. Priliku nije iskoristila, a Serena je nakon toga zaigrala daleko čvršće i došla do nove Grand Slam titule.

Statističke brojke su bile uglavnom izjednačene u meču. Henin je imala manje neforsiranih pogrešaka (32-37), kao i više break prilika (16-11). No, Serena je napravila break više (6-5), te ukupno skupila pet poena više u meču (90-85).

'Hvala Justine za sjajan turnir i finalni meč. Igrala je odličan tenis, od prvog kola do finala, i zadala mi je jako mnogo muke u ovom meču. Na sreću sam dobila, ali njen povratak je veliki plus za tenis', poručila je pobjednica Serena.