Senzacija: Mlada Hrvatica u polufinalu Roland Garrosa!

Silvia Njirić, 16-godišnja hrvatska tenisačica, plasirala se u polufinale juniorskog dijela Roland Garrosa. U četvrtfinalu je Njirić izbacila prvu nositeljicu turnira...

Nakon dva sata i dvadeset minuta velike borbe Njirić je pobijedila Portorikanku Monicu Puig 6-0, 3-6, 6-3.

Prva dva seta su pripala svakoj od tenisačica, s tim da Njirić u svom naletu nije ispustila niti jedan gem (6-0 prvi set), dok je u drugom prva nositeljica bila bolja sa 6-3. U trećem setu je Njirić vratila ubojitost iz prvog seta, te je s dva breaka povela 4-1, a Puig je do kraja uspjela vratiti jedan break zaostatka, ne i drugi.

Puig je imala više break-prilika u meču (19-15), no kompletna statistička slika je bila na strani hrvatske juniorke (105-90 ukupno u poenima), te je zaslužila prolaz dalje.

U polufinalu će Njirić igrati protiv ukrajinske predstavnice Eline Svitoline, koja također nije postavljena za neku od nositeljica, baš kao i Njirić. U četvrtfinalu je Svitolina pobijedila Amerikanku Beatrice Capru 6-2, 4-6, 6-3.

Splitski junior Mate Pavić nije slijedio put Njirić, makar nije bio daleko od polufinala. Duilio Beretta iz Perua, deveti nositelj turnira, je bio bolji 6-2, 6-7(2), 8-6.

U trećem je setu Pavić vratio zaostatak 1-4, ali je kod 7-6 za Perunaca spasio, nedovoljne, dvije od tri meč-lopte.