Murray izjednačio neslavni Ivaniševićev rekord

Britanski tenisač Andy Murray i dalje mora čekati vlastito slavlje na nekom od Grand Slam turnira. U nedjelju je, na Australian Openu, treći put u karijeri posrnuo na posljednjoj stepenici...

U finalu Australian Opena Novak Đoković se, zapravo, poigrao s Britancem u finalu i pobijedio ga 6-4, 6-2, 6-3. Za srpskog tenisača je to druga Grand Slam kruna u karijeri, prvi put je slavio na istom mjestu, prije tri godine. Murray je, pak, prije ovog Australian Opena igrao još dva finala na Grand Slam turnirima. Oba puta ga je u finalima pobjeđivao Roger Federer, a zbilo se to 2008. godine na US Openu, te prošle godine u Melbourneu.

Sa tri startna poraza u finalima Grand Slam turnira 23-godišnji Andy Murray je izjednačio neslavni rekord proslavljenog hrvatskog tenisača Gorana Ivaniševića. Naime, tijekom karijere je Goran izgubio prva tri finala Wimbledona, da bi sve naplatio tek 2001. godine kada je s pozivnicom osvojio turnir u All England Clubu i tako režirao jednu od najdirljivijih priča novijeg teniskog doba.

Engleski mediji zato često traže Ivaniševićevo mišljenje o Murrayu, a Goran u svakoj svojoj izjavi stoji iz četvrtog igrača svijeta i vidi ga kao budućeg pobjednika Grand Slam turnira. No, čekanje Britanaca na to se nastavlja. Pobjednika čekaju od 1936. godine i čuvenog Freda Perryja.

''Ti porazi mi nisu pritisak, već naprotiv, motiv da što prije pobijedim u jednom takvom finalu'', rekao je Murray i dodao: