Amerikanci zadovoljni

Nadal s uvjerljivih 3-0 došao do osmine finala US Opena

Prvih pet tenisača koji su izborili nastup u osmini finala US Opena su Rafael Nadal, Gilles Müller, Andy Roddick, Donald Young i David Ferrer.

Nadal je u 3. kolu pobijedo argentinskog tenisača Davida Nalbandiana. Nakon što je Argentinac dobro igrao u 1. setu kojeg je doveo do tie-breaka, Nadal je ipak osvojio set. U drugom je bilo uvjerljivih 6-1 za Španjolca, a konačnih 3-0 u setovima Nadal je osigurao breakom u 12. igri trećeg seta za konačnih 7-6 (5), 6-1, 7-5.

U osminu finala se plasirao i Luksemburžanin Gilles Müller, koji je u New Yorku, prije tri godine, igrao i četrtfinale (poraz od Federera 7-6, 6-4, 7-6). U nedjelju je Müller razbio Igora Kunjicina sa 6-1, 6-4, 6-4.

Andy Roddick je mnogo lakše od očekivanog, sa 6-1, 6-4, 7-6(5), svladao Francuza Juliena Benneteaua, koji je u posljednje vrijeme igrao u odličnoj formi. No, Francuz je zadao poteškoće Roddicku samo u trećem setu, ali je i njega Amerikanac dobio u tie-breaku. Sljedeći suparnik Roddicka će biti pravi izazov. U pitanju je neumorni Španjolac David Ferrer koji je razbio Nijemca Floriana Mayera sa 6-1, 6-2, 7-6(2).

Posebno oduševljenje navijača je izazvala pobjeda 22-godišnjeg Younga koji je odavno apostrofiran kao velika nada svjetskog tenisa. No, iz godine u godinu je Young redao prosječne rezultate. Kao najuspješniji tjedan u karijeri je dočekao ovaj prvi na US Openu, pa je tako nakon pobjede u pet setova protiv Stanislasa Wawrinke u 3. kolu svladao Juana Ignacija Chelu sa 7-5, 6-4, 6-3