breaking news !: Strani mediji se raspisali o Hrvatskoj: Ustavni sud blokirao Milanoviću put za sastavljanje vlade, ali kad bi mu to uspjelo...

Fedex se drznuo uzeti set Nadalu, a onda se pokorio 'kralju zemlje'

Prvi finalist ATP turnira Masters serije 1000 u Madridu je prvi tenisač svijeta Rafael Nadal. Sjajni Španjolac je u polufinalu bio bolji od Rogera Federera sa 5-7, 6-1, 6-3...

Dva najbolja tenisača posljednjih sedam-osam godina odigrali su 24. međusobni meč u karijeri. Nakon ove pobjede, za koju je Nadal radio dva i pol sata, španjolski tenisač ima pozitivan omjer 16-8, a recimo i da je ovo bio njihov trinaesti meč u karijeri na zemljanoj podlozi. Nadal je dobio dvanaesti takav.

Isto tako, ovom je pobjedom Nadal došao do 37. uzastopne pobjede na zemljanoj podlozi.

Može se reći da je Nadal tijekom ovog polufinala bio konstantno korak ispred suparnika, osim u drugom dijelu prvog seta kada je Švicarac dao za naslutiti da možda ima odgovor za nepobjedivog "kralja zemlje". Naime, unatoč tome što je gubio 4-2 u prvom setu, Federer je vratio izgubljeni break, a potom je je uzeo prvi set igrajući tada u transu.

No, odgovor Nadala je bio prežestok, pa je tako do kraja meča Federer osvojio samo četiri gema - jedan u drugom setu, a tri u trećem.

Statistički gledano, Federer nije bio uopće inferioran u drugom i trećem setu. U drugoj dionici je imao čak četiri break-prilike, no niti jednu nije iskoristio. U odlučujućem trećem setu je imao dvije šanse za break, naspram jedne Nadalove, ali niti to mu nije pomoglo. Zadnju je šansu Švicarac imao u posljednjem gemu meča kada je imao jednu break-loptu za povratak u meč i smanjenje na 5-4.

U finalu će Nadal igrati protiv pobjednika meča Srbina Novaka Đokovića i Brazilca Thomaza Belluccija. Svi očekuju da će to biti drugi tenisač svijeta, Đoković, s kojim je Nadal ove godine igrao finala u Indian Wellsu i Miamiju (oba turnira se igraju na tvrdoj podlozi), te je oba puta bolji bio Srbin.

Ako se dogodi, bit će to dvoboj igrača koji od 2009. i Roland Garrosa nije izgubio na zemlji (Nadal), ali i tenisača koji u 2011. godini nije izgubio niti jedan meč (Đoković).