Bolja je bila Pironkova

Martić zapela već na prvoj prepreci, Veić u glavnom turniru Miamija

Bugarska je tenisačica Cvetana Pironkova pobijedila najbolju hrvatsku igračicu Petru Martić 6-3, 6-2 u otvarajućem meču prvog kola glavnog ždrijeba WTA turnira Premier Mandatory kategorije u Miamiju...

Sve je bilo gotovo nakon samo 68 minuta igre. Bugarka je od stotinu odigranih poena osvojila 63, te 21-godišnjoj Hrvatici uzela četiri servis-gema. U prvom je setu ključan bio onaj u šestom gemu, nakon kojeg je Pironkova obranila prednost na svojim dvama servis-gemovima.

U drugom je setu prijeloman bio peti gem, koji je Martić izgubila na svom servisu pri 2-2 rezultatu. Nakon toga Bugarka je uzela i preostala tri gema za konačnu pobjedu.

Bio je ovo treći međusobni sraz dviju tenisačica i treća pobjeda Pironkove. Prošle je godine u drugom kolu Wimbledona trenutačno 46. tenisačica svijeta bila bolja 6-1, 6-4, dok je u Moskvi Martić, trenutačno 11 pozicija lošija na WTA-ovoj ljestvici, predala meč nakon 6-1 za 24-godišnju Bugarku u prvom setu.

U drugom će kolu Pironkova igrati protiv 21. nositeljice, Talijanke Roberte Vinci.

Spomenimo da je u drugom kolu kvalifikacija istog turnira, Mirjana Lučić nakon dugotrajne borbe poražena od prve nositeljice, Ukrajinke Katerine Bondarenko.Slavila je 75. igračica WTA-ove ljestvice 4-6, 6-2, 6-4 nakon dva sata i 55 minuta igre. Bio je to njihov prvi međusobni ogled.

Lučić je dobila prvi set, te se solidno držala u odlučujućem. Ukrajinka ju je breaknula baš u desetom gemu za konačnu 6-4 pobjedu.

Izgubila je Hrvatica ipak previše svojih servis-gemova, točno polovinu (7/14).

Dodajmo da je Antonio Veić pobijedio drugopostavljenog Nijemca Tobiasa Kamkea 6-4, 6-2 u drugom kvalifikacijskom kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Miamiju.

Plasirao se time Lošinjanin na suveren način u glavni turnir jakog turnira na otvorenom koji se u floridskoj prijestolnici igra na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 4.8 milijuna dolara.

Bio je to inače prvi dvoboj hrvatskog i njemačkog tenisača uopće. Kamke (25) je trenutačno 88., a Veić (24) 166. igrač ATP-ova renkinga. (TS)