Marin Čilić spasio čast hrvatskog tenisa u Umagu

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Umagu pobjedom protiv Nizozemca Robina Haasea 4-6, 6-4, 6-3, te tako održao turnir "zanimljivim" pošto je Međugorac jedini preostali hrvatski predstavnik...

I u trećem međusobnom susretu na ATP turnirima Marin Čilić bio je bolji od Haasea, no morao se dobro pomučiti da bi ostvario pobjedu. Već na prvom servis gemu Čilića Nizozemac je priprijetio jednom break-prilikom koju je hrvatski tenisač uspješnu anulirao. Isto je ponovio i na drugom svom servis gemu, međutim kada je bilo najbitnije, u 10. gemu prvog seta, nije mu to pošlo za reketom i Haase je osvojio prvi set rezultatom 6-4.

Kao da je gubitak prvog seta bio potreban Čiliću da počne bolje igrati, jer je odmah u prvom servis gemu drugog seta oduzeo početni udarac Nizozemcu. Pri vodstvu od 2-1 Haase je zaprijetio s dvije break-lopte, međutim Čilić je i to izvukao te do kraja seta mirno držao svoj servis za poravnanje u setovima na 1-1.

Treći set počeo je odlično za hrvatskog tenisača koji je, kao i u drugome, odmah uzeo servis Nizozemcu. No, umjesto da potvrdi break prednosti Čilić odmah gubi svoj servis, da bi već u idućem gemu ponovo vratio break prednosti. Haase je ponovo mogao oduzeti servis hrvatskom tenisaču da je uspio realizirati barem jednu od dvije break-prilike koliko mu je ponudio Čilić u šestom servis gemu.

U sedmom je Čilić imao tri vezane break-lopte međutim nijednu nije uspio iskorstiti, a konačni udarac Međugorac je zadao u devetom gemu odlučujućeg seta kada je pri rezultatu 5-3 iskoristio drugu set, ujedno i meč loptu nakon što je Nizozemac opalio treću dvostruku pogrešku meča. U prva dva seta Čilić je izborio tek jednu break-loptu koju je i realizirao, dok je u odlučujućem iz čak devet prilika uspio realizirati tri.

Marin Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv Talijana Andreasa Seppija koji je bio bolji u dva seta od Argentinca Diega Junqueire, krvnika Antonia Veića u prvome kolu. Taj meč na rasporedu je sutra (petak).

Čilića kasnije večeras u paru sa Lovrom Zovkom očekuje i četvrtfinalni susret, a protivnici su im češka kombinacija Friedl/Skoch koji su ujedno i prvi nositelji turnira u Umagu.