Izborio četvrtfinale

Ljubičić nastavlja s dobrim igrama u Pekingu

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nastavlja s dobrim recentnim nastupima. U dvoboju osmine finala na ATP 500 turniru u Pekingu pobijedio je Nijemca Floriana Mayera 6-0, 2-6, 6-3...

Bio je to treći ogled između 32-godišnjeg Ljubičića, koji drži 26. mjesto na ATP ljestvici, te četiri godine mlađeg Mayera, koji je za četiri pozicije bolje plasiran. Ljubičić je upisao i treću pobjedu. Prethodne dvije ostvario je u Beču 2006. i Rotterdamu 2007. godine, no ovoga puta je Mayer, za razliku od tih dvoboja, barem uspio osvojiti jedan set.

Ivan je krenuo furiozno u meč, te osvojio prvi set bez izgubljenog gema. Pritom je spasio dvije break-lopte Mayera.

No, u drugom setu je Mayer dva puta oduzeo servis našem igraču, koji nije izborio niti jednu break-loptu.

Rani break u trećem setu doveo je Ljubičića opet u dobitnu poziciju, koju je naš tenisač znao iskoristiti.

Ljubičić je zabio 13 asova, te je iskoristio četiri od osam break-lopti u meču. Na prvom servisu osvojio je 28 od 30 poena!

Ljubičiću je ovo bila peta pobjeda u zadnjih šest mečeva. Podsjećamo da je prije nastupa u Pekingu bio finalist ATP turnira u Metzu.

Također valja podsjetiti da je Ljubičić dva puta igrao u polufinalu turnira u Pekingu, 2007. godine i lani, kada ga je u tri seta zaustavio Španjolac David Ferrer.

U četvrtfinalu će Ljubičić igrati protiv Rusa Mihaila Južnija, koji je sa 6-7(5), 6-2 i 7-5 pobijedio Španjolca Feliciana Lopeza nakon 2 sata i 24 minute igre.

Ljubičić i Južnij igrali su i lani u Pekingu, ali tada u 1. kolu. Ljubičić je slavio sa 6-3, 7-6. Bila je to njegova sedma pobjeda u osmom ogledu protiv 29-godišnjeg Rusa, trenutno 37. igrača u svjetskom poretku.

Marin Čilić je svoj susret osmine finala, protiv Talijana Fabija Fogninija, odigrati u četvrtak.