Ljubičić i Čilić ostali bez finala u Madridu

Hrvatski tenisači Ivan Ljubičić i Marin Čilić s velikim uspjehom su nastupali na ATP turniru u Madridu, ali ne u pojedinačnom dijelu, već na turniru parova...

Makar su u turnir ušli na mala vrata i to nakon otkazivanja Petzschnera i Melzera, hrvatski dvojac je polučio odlične rezultate i igre, pa su tako u subotu igrali i polufinalni meč protiv Michaela Llodre i Nenada Zimonjića, dvojice tenisača koji se s pravom smatraju za jedne od najboljih u igri parova na svijetu zadnjih godina. Llodra i Zimonjić su na kraju slavili 4-6, 6-1, 12-10.

Iako su im suparnici imali čak pet break-prilika u prvom setu Čilić i Ljubičić su dobili prvu dionicu sa 6-4. Iskoristili su za break jednu od dvije šanse, a spasili svih pet suparnika, te tako došli blizu velikog uspjeha - plasmana u finale.

No, u drugom setu se francusko-srpska kombinacija pokazala nedodirljivom. Dobili su taj set sa 6-1. U odlučujućem trećem setu su Čilić i Ljubičić prvi došli do mini-breaka za vodstvo 4-3, ali su odmah nakon toga ispustili svoj jedan servis (4-4).

Oba para su nakon toga osvajali svoje servise, pa je tako hrvatski duet kod 9-8 imao meč-loptu. Nije bila iskorištena, kao niti ona suparnika kod 10-9. No, kod 10-10 su Llodra i Zimonjić napravili mini-break, a potom uzeli poen na svoj servis koji im je donio pobjedu 12-10.