Pobjednik Challengera

Ivo Karlović osvojio turnir nakon više od tri godine!

Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobjednik je ATP Challenger turnira igranog Sacramentu.

Naš je tenisač sa 6-4, 3-6, 6-4 bio bolji od Amerikanca Jamesa Blakea, te je uzeo prvi naslov nakon travnatog turnira u Nottinghamu 2008. godine.

Bio je to deveti međusobni susret Karlovića i Blake, te ujedno i šesta pobjeda našeg tenisača. Karlović je slavio nakon tri seta, iako se možda meč dao riješiti i u dva. Naime, hrvatski tenisač je osvojio prvi set rezultatom 6-4, iskoristivši jednu od pet break-lopti, dok je s druge strane Blake ostao bez ijedne prilike. Mala dekoncentriranost Karlovića pri jednom servis-gemu koštala ga je drugog seta. Blake je osvojio svega osam poena u 2. setu, ali ih je raspodijelio tako da su četiri došla u istog gemu. I Karlović je imao jednu break-šansu koja je ipak ostala neiskorištena.

Treći set protekao je u potpunoj dominaciji hrvatskog tenisača. Podatak koji to dokazuje je "nula" osvojenih poena za Jamesa Blake na prijemu servisa. Karlović je ubacio 85 posto prvih servisa (17), zabio je 12 as-servisa, te iskoristio jednu od dvije break-lopte. Ukratko rečeno, savršen set našeg tenisača.

Meč koji je igran u tri seta trajao je svega 96 minuta što nam jasno kazuje da nije bilo previše igre na servisima. Karlović je osvojio prvi turnir nakon više od tri godine. Posljednji put kada mu je to pošlo za reketom bilo je u Engleskoj, točnije Nottinghamu (trava), kada je sa 7-5, 6-7, 7-6 bio bolji od Španjolca Fernanda Verdasca u finalu.