Ivanišević slomio Martina i osvojio turnir u Londonu

Goran Ivanišević proslavio je uvjerljivu pobjedu na veteranskom AEGON Masters turniru, koji se do nedjelje igrao u londonskom Royal Albert Hallu...

U finalnom je meču Ivanišević vrlo lako, sa 6-2, 6-4, pobijedio Amerikanca Todda Martina, te je Ivanišević na tronu ovog Mastersa naslijedio Patricka Raftera koji je prošle godine bio pobjednik u ovoj dvorani.

Recimo da su danas 39-godišnji Ivanišević i godinu dana stariji Martin u profesionalnoj karijeri igrali dvanaest puta i da se Ivanišević umirovio s prednošću 7-5. I dok je veliki dio tih mečeva bio posve neizvjestan ovaj nedjeljni je bio - jednosmjerna ulica. U prvom setu Martin nije imao nikakve šanse, dok je u drugom, kod vodstva 5-4, Ivanišević napravio jedini break u toj dionici, a time je i proslavio pobjedu.

Inače, treba reći da je službeni spiker u Royal Albert Hallu, nakon završenog prvog seta, objavio da je u utakmici Premiershipa West Bromwich poveo protiv Newcastlea 1-0.

West Bromwich je, inače, omiljeni Ivaniševićev klub, a uslijed toga je Ivanišević samo dobacio: