svi mečevi u ponedjeljak

Federer i Đoković prošli, poznati svi parovi osmine finala Wimbledona

U ponedjeljak su na rasporedu svi susreti osmine finala, a Marin Čilić će protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta.

Roger Federer i Dominic Thiem bili su brži od mraka te su pobjedama u tri seta nad Nijemcem Mischom Zverevim, odnosno Amerikancem Jaredom Donaldsonom, zaključili popis tenisača koji će u ponedjeljak zaigrati u osmini finala Wimbledona, a među kojima će biti i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić.

Federer je protiv starijeg brata Zvereva imao problema samo u prvom setu, u kojem je Švicarac poveo 4-1, ali dopustio Nijemcu da se vrati do 5-5 te u 11. gemu dođe i do 'break' lopte. Ipak, u 'tie-breaku' je razriješio sve dileme, a potom sa po jednim oduzetim servisom u drugom i trećem setu mirno priveo meč kraju.

Slično je bilo i s Dominicom Thiemom, kojemu je 20-godišnji Amerikanac Jared Donaldson imao 5-3 u prvom setu, ali je Austrijanac nizom od četiri gema osvojio prvi set. U drugom je Thiem jednom slomio servis suparnika te još dvaput u trećem za svoj najbolji rezultat u Wimbledonu, gdje je prvi put u karijeri dočekao drugi tjedan u turniru.

U ponedjeljak su na rasporedu svi susreti osmine finala, a Marin Čilić će protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta četvrtu godinu zaredom pokušati izboriti plasman u četvrtfinale na wimbledonskoj travi.