Đoković razbio Monfilsa i vratio Srbiju u igru za titulu

Novak Đoković izjednačio je na 2:2 u Davis kup finalu između Srbije i Francuske, trijumfom nad Gaelom Monfilsom...

Đoković nije dao nikakve izglede trenutno najboljem francuskom tenisaču. Pred domaćom publikom slavio je s glatkih 3:0, rezultatom 6:2 6:2 6:4.

Treći tenisač svijeta oduzeo je Monfilsu servis čak 7 puta i nije mu dao nikakvu šansu u ovom meču u kojem je Francuz s čak 37 neprisiljenih pogrešaka sam sebi pravio probleme.

Meč je trajao dva sata i 14 minuta, a prava borba se mogla vidjeti samo u trećem setu. U prve dvije dionice je Monfils uzimao tek po dva gema. U trećem je setu, pak, prvi do breaka došao Monfils. Kod 3-3 je prvi put u meču slomio Đokovića, a iskoristio je drugu break-priliku sjajnom forhend paralelom. No, odlično odigran gem nije Monfilsu dao krila. Do kraja meča je izgubio tri gema zaredom (dva puta vlastiti servis) i Srbija je mogla proslaviti izjednačenje.

Tako je Srbija izravnala na 2:2, no oba boda donio joj je Đoković, dok će u petom meču Troicki protiv Llodre morati donijeti treći potreban za pobjedu nad Francuskom.