Champions Tour: Goran sredio velikana Lendla

Goran Ivanišević osvojio je treće mjesto na BNP Paribas Zürich Openu, turniru teniskih legendi koji se održava u sklopu ATP Champions Toura...

U dvoboju za 3. mjesto, najbolji hrvatski tenisač svih vremena pobijedio je Ivana Lendla sa 7-6(3), 6-3. Zanimljivo da je Ivanišević u aktivnoj karijeri dobio naturaliziranog Amerikanca rodom iz Ostrave samo jednom u šest dvoboja, 1992. godine u Wimbledonu.

Podsjećamo, Ivanišević je u natjecanju po skupinama ostvario pobjede protiv Amerikanca Petea Samprasa (predajom Amerikanca kod 5-2 za Gorana) i Austrijanca Thomasa Mustera, ali ga je u prvom meču svladao Australac Mark Philippoussis rezultatom 6-3, 7-6(2), što je Gorana koštalo plasmana u finale.

Inače, lani je Ivanišević igrao u finalu ovog turnira. Svladao ga je Šveđanin Stefan Edberg s 12-10 u produženom tie-breaku trećeg seta.

Mark Philippoussis je osvojio ovogodišnji turnir, pobjedivši u finalu Engleza Tima Henmana 6-3, 7-6(3). Australcu je ovo drugi naslov ove godine. Prije dva tjedna osvojio je turnir u Delray Beachu.