Veliki uspjeh

ATP Peking: Ljubičić nakon gotovo tri sata igre u polufinalu!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u polufinale ATP turnira iz serije 500 koji se ovog tjedna igra u kineskom gradu Pekingu pobjedom nad ruskim igračem Mihailom Južnijim sa 7-6(4), 6-7(4), 6-2...

Ljubičić je odlično otvorio susret breaknuvši Rusa na samom početku susreta što mu je donijelo sigurno vodstvo od 3-1 uz vlastiti servis. Međutim, Južnij tada veže četiri gema oduzimajući dva servisa hrvatskom tenisaču i odlazi na 5-3. Rus je kod 5-4 i servirao za prvi set, ali je Ljubičić odlično odigranim gemom vratio break zaostatka. Set je otišao u 13. igru u kojoj je naš tenisač bio za nijansu bolji, te ga osvojio rezultatom 7-4.

Sličan scenarij vidjeli smo i u drugom setu. Najprije je Južnij propustio priliku da meč odvede u 3. set kada je pri rezultatu 5-4 servirao za isti. Ivan ponovno oduzima Rusu servis, drži svoj i vodi 6-5. Na servisu Južnija hrvatski tenisač dolazi do jedne meč-lopte, koju je Rus odlično izgrađenim poenom i na kraju smešom spasio. Nakon toga i drugi je set otišao tie-break u kojem se ovog puta Rus pokazao čvršćih živaca, te poravnao rezultat u setovima na 1-1.

I taman kada je izgledalo da bi se 32-godišnji Ljubičić mogao raspasti nakon više od dva sata igre i propuštene meč-lopte, ovaj je odigrao jedan od najboljih setova ove sezone. U odlučujućem setu Ljubičić je izgubio svega šest poena na svom servisu, od čega ih je većina došla pri rezultatu 5-2, odnosno servisu za meč.

Naš tenisač osigurao je tako nastup u polufinalu pekinškog turnira, a tamo će mu protivnik biti bolji iz susreta između drugog hrvatskog predstavnika na turniru, Marina Čilića i Južnoafrikanca Kevina Andersona.