Hrvatski derbi

ATP Peking: Čilić u finalu prvom pobjedom nad Ljubičićem

Hrvatski tenisač Marin Čilić ostvario je prvu pobjedu u međusobnim susretima protiv devet godina starijeg Ivana Ljubičića u polufinalu ATP turnira iz serije 500, te se ujedno i plasirao u finale pekinškog turnira...

Hrvatski polufinale ATP turnira u Pekingu otišao je, po prvi puta, na stranu mlađeg tenisača. Marin Čilić slavio je sa 6-4, 6-3 protiv Ivana Ljubičića, te ostvario tek prvu pobjedu u trećem međusobnom susretu.

Čilić je u prvom setu imao više prilika za oduzimanje servisa, te je nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja ipak to uspio učiniti u devetom gemu, iako je Ljubičić u tom servis-gemu imao 30-15. Nakon toga Čilić je lakoćom zaključio prvi set svojim servisom za konačnih 6-4.

Drugi set je bolje otvorio iskusniji Ljubičić koji je u prvom servis-gemu Čilića stigao do dvije break-prilike, međutim bez realizacije. Nakon što je to propustio Čilić je u petom gemu drugog seta, ponovno nakon što je Ljubičić imao 30-15, napravio break koji se pokazao kao ključni. Do kraja seta Međugorac je uspio još jednom oduzeti servis Ljubičiću i to kod rezultata 5-3, što je ujedno značilo i meč, te prvu pobjedu nad Ljubičićem.

Čilić će u finalu igrati protiv boljeg iz susreta prvog nositelja, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge, i trećeg nositelja, Čeha Tomaša Berdycha.