ATP Pariz: Llodra priredio veliko iznenađenje

Šveđanin Robin Söderling i Francuz Michael Llodra igrat će međusobno u polufinalu ATP turnira u pariškoj dvorani Bercy, posljednjeg turnira sezone iz kategorije ATP 1000…

Söderling je u prvom dvoboju dana pobijedio Amerikanca Andyja Roddicka 7-5, 6-4, te upisao treću uzastopnu pobjedu protiv Roddicka, koji je dobio prva dva dvoboja.

Šveđanin je sa svojim ubojitih forhendom nudio jako malo Amerikancu. Roddick je imao samo dvije break-lopte u meču, po jednu u svakom setu, no, neiskorištene. Švedski tenisač je, pak, svoja dva breaka napravio krajem prvog i početkom drugog seta.

Junak Bercyja je 30-godišnji ljevoruki Francuz Michael Llodra, koji uživa u najboljoj sezoni karijere. Na ovome turniru je prvi puta u karijeri otišao dalje od osmine finala na bilo kojem turniru iz kategorije Masters 1000. Pošlo mu je to za rukom u četvrtak, zahvaljujući pobjedi u dva seta nad braniteljem naslova Novakom Đokovićem, a u četvrtfinalu je Llodra napravio još jedan korak dalje, te je pobijedio još jednog bivšeg pobjednika ovoga turnira, Rusa Nikolaja Davidenka, koji je u Bercyju slavio naslov 2006. godine. Llodra ga je svladao sa 7-5, 6-1 nakon samo 75 minuta igre.

Bio je to njihov šesti dvoboj i druga pobjeda francuskog igrača, koji plijeni posebnu pažnju jer je jedan od vrlo rijetkih preostalih njegovatelja igre ''servis – volej''. Činio je to Llodra sjajno tijekom cijelog ovoga tjedna, pa tako i protiv Davidenka. Izašao je čak 33 puta na mrežu i osvojio 21 poen. Dakako, Llodri pogoduje i činjenica da je u Parizu postavljena jako brza dvoranska podloga, idealna baš za takav stil igre.

Davidenko je u prvom setu poveo s 4-2, ali je do kraja meča uhvatio još samo dva gema. Usto je kod rezultata 5-5 propustio tri break-lopte. U drugom setu je Francuz, u sjajnoj atmosferi i uz golemu pomoć brojnih navijača, odjurio na 5-0, pa je priči ubrzo bio kraj.

Zanimljivo je spomenuti da Llodra ima 2-0 u pobjedama protiv Söderlinga. Pobijedio ga je 2008. godine u finalu Rotterdama, te u Marseilleu ove godine u četvrtfinalu, te je nakon toga i osvojio taj turnir u veljači. Četiri mjeseca kasnije je u Eastbourneu stigao i do drugog naslova ove sezone, a petog u karijeri.

Preostala dva četvrtfinala odigrat će Švicarac Roger Federer i Austrijanac Jürgen Melzer, odnosno Britanac Andy Murray i još jedna domaća uzdanica, Gaël Monfils.