ATP Monte Carlo: Ljubičić nemoćan protiv Nadala i vjetra

Totalno je indisponirano Ivan Ljubičić odradio uvodnih deset gemova četvrtfinalnog dvoboja protiv Rafaela Nadala na ATP turniru Masters 1000 kategorije u Monte Carlu...

Izgubio je hrvatski tenisač svojih prvih pet servis-gemova u osmom srazu protiv najboljega svjetskog tenisača, te na kraju uvjerljivo izgubio nakon sat i 20 minuta igre 6-1, 6-3.

Nakon uvodnih deset gemova semafor je pokazivao Nadalovo 6-1, 3-0 vodstvo. Jedini gem koji je hrvatski tenisač uspio osvojiti bio je onaj pri prvome Nadalovu servisu u drugom gemu prvog seta, kada je izjednačio na 1-1.

Tijekom uvodnih pet servis-gemova Ljubičić je bio na deset posto osvojenih poena pri vlastitome prvom servisu. Nadal je izvanredno reternirao, a hrvatskom je tenisaču daleko više no Nadalu smetao vjetar koji je puhao žestoko raznoseći čitave oblake prašine.

>> ATP Monte Carlo: Federer bez problema protiv Čilića

Za ilustraciju, prvi je set Nadal dobio nakon 35 minuta igre, a Ljubičić je izgubio 15 poena na 17 ubačenih prvih servisa. U neprisiljenim je greškama Ljubičić tada vodio 18-4.

Prvi je servis-gem 40. tenisač svijeta dobio u četvrtom gemu drugog seta pruživši častan otpor do kraja meča. U drugom je setu u dvama navratima hrvatski tenisač imao 15-40, u trećemu i devetom gemu. Nadal je svaki put spasio svoj početni udarac.

Španjolcu, prvom nositelju turnira, ovo je sedmi uzastopni plasman u polufinale Monte Carla, na kojem brani šest puta zaredom osvojene naslove pobjednika. Slavio je 37. put u svom 38. meču igranom u Monte Carlu. Jedini mu je poraz nanio Guillermo Coria u srazu trećeg kola 2003. godine.

U polufinalu će Nadal igrati protiv boljeg iz dvoboja Brazilca Frederica Gila i Britanca Andyja Murraya. Drugi polufinalni par čine Španjolac David Ferrer i Austrijanac Jürgen Melzer.

Ljubičiću je ovom prilikom treći puta u karijeri igrao četvrtfinale turnira u Monte Carlu. Niti jednom nije uspio otići dalje od toga, a drugi puta ga je u toj fazi zaustavio baš Nadal, kao i prije dvije godine, dok je 2006. godine bolji od njega bio Čileanac Fernando Gonzalez. Dodajmo još da Nadal sada ima 6-2 u pobjedama protiv Ljubičića.