ATP Madrid: Karlović izgubio od Monfilsa

Ivo Karlović već je u 1. kolu okončao nastup na ATP turniru iz serije Masters 1000 u Madridu. Bolji od hrvatskog tenisača bio je deveti nositelj Gaël Monfils...

Francuzu je za pobjedu 6-3, 7-6(6) bilo potrebno sat i 22 minute u meču u kojem Karlović nije imao nijednu priliku za break, ali je ipak bio milimetar od osiguravanja trećeg seta.

Monfils je već u trećem gemu dvoboja prvi put oduzeo servis suparniku, a sve je ponovio i u devetom gemu i lako pospremio prvi set u džep. U drugom je, ipak, Karlovićev servis bio puno čvršći, a Monfils je prve break-lopte imao tek u 12. gemu kod svoga vodstva 6-5. Bile su to, dakako, i meč-lopte za desetog igrača svijeta, ali Zagrepčanin se uspio izvući i osigurati tie-break.

Tu je Monfils dvaput radio mini-break, Karlović se dvaput vraćao, a onda i poveo sa 6-4 i bio na pragu ulaska u treći set. Odlučujući korak ipak nije napravio, Francuz je s četiri poena u nizu došao do druge pobjede u četvrtom dvoboju protiv Diva sa Šalate i osigurao meč protiv Juana Monaca u 2. kolu.

Dodajmo još da će kasnije u 1. kolu turnira koji se igra na zemljanoj podlozi Marin Čilić igrati protiv Talijana Potita Staracea, dok će Ivan Ljubičić u utorak na teren protiv Francuza Gillesa Simona.