ATP Madrid: Del Potro sredio Južnog, čeka ga Čilić

Marin Čilić, jedini preostali hrvatski predstavnik u ždrijebu ATP turnira iz Masters serije 1000 u Madridu, saznao je ime svog protivnika u 2. kolu. Bit će to Juan Martin del Potro...

Argentinski tenisač, trenutno 32. na ATP ljestvici, savladao je u 1. kolu 13. nositelja Rusa Mihaila Južnija 6-1, 3-6, 6-3. U meču koji je trajao dva sata i sedam minuta Del Potro je oduzeo svom suparniku servis u tri navrata, svoj pritom izgubio tek jednom, a valja reći da je nadvladao i fizičke poteškoće, budući je u jednom trenutku početkom drugog seta tražio liječničku pomoć zbog ozljede noge.

Čilić i Del Potro inače su u karijeri snage odmjerili tri puta, a uspješniji je Argentinac s dvije pobjede. Na zemlji dosad nisu nikad igrali.

Na kraju dodajmo da je svoj nastup u 1. kolu turnira u Madridu završio i Nikolaj Davidenko. Pobjednika prošlotjednog turnira u Münchenu u 1. kolu je porazio Španjolac Marcel Granollers. Bilo je 7-5, 6-2 za 50. tenisača svijeta koji je za nastup dobio pozivnicu organizatora.