ATP Delray Beach: Dodig izborio četvrtfinale

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nastavlja s odličnim rezultatima tijekom 2011. godine, pa se tako plasirao i u četvrtfinale ATP turnira u Delray Beachu (tvrda podloga)...

U 2. kolu je Dodig bio bolji od izraelskog tenisača, 25-godišnjeg Dudija Sele, sa 2-6, 6-3, 6-2. Meč je trajao jedan sat i 59 minuta nakon kojih je Dodig osvojio tek četiri poena više (84-80), ali je u ključnom trećem setu bio mnogo kvalitetniji tenisač na terenu i zasluženo prošao dalje.

Bio je ovo prvi međusobni meč u karijeri 60. na svijetu (Dodig) i 91. (Sela), a bolje ga je otvorio Sela. Nakon 2-1 za Dodiga Izraelac je nanizao pet gemova zaredom.

I tko zna kako bi meč završio da je Sela realizirao jednu od dvije break-prilike na početku drugog seta. Međutim, i Dodig je imao dvije break-šanse odmah u idućem gemu koje su, kao i Seline, ostale neiskorištene. Do ključnog breaka u drugom setu je Dodig došao kod 4-3 i taj je trenutak vjerojatno i prelomio meč. Breakom je Dodig došao do 5-3, potom i odservirao za izjednačenje u setovima, te u trećoj dionici zavladao terenom.

U trećem setu Sela nije imao nikakve šanse na Dodigov servis, dok je hrvatski tenisač iskoristio dvije od pet break-prilika za slavlje.

U četvrtfinalu će Dodig igrati protiv pobjednika meča Slovenca Blaža Kavčiča i Srbina Janka Tipsarevića. Protiv 26-godišnjeg Srbina nikada nije igrao u karijeri, dok je s Kavčičem odigrao čak osam mečeva na raznim ATP Challenger turnirima. Rezultat je trenutačno izjednačen 4-4.