ATP Chennai: Poznati svi polufinalisti

Poznati su polufinalni parovi ATP turnira u indijskom Chennaiju, turniru gdje je posljednje dvije godine najbolji bio hrvatski tenisač Marin Čilić, ali je ove ispao već u prvom kolu od Japanca Nishikorija...

U polufinalu će igrati Tomaš Berdych i Stanislas Wawrinka, odnosno, Xavier Malisse i Janko Tipsarević. Bez izgubljenog seta je do polufinala došao prvi nositelj Čeh Berdych koji je u četvrtfinalu sa 6-3, 6-3 svladao slovenskog tenisača Blaža Kavčiča.

Švicarski tenisač Wawrinka je imao daleko teži put do četiri najbolja, pa je tako morao igrati tri seta protiv Nizozemca Robina Haasea. Na kraju je slavio 3-6, 6-3, 6-3 dominiravši u drugom i trećem setu. Kombinirano je u te dvije dionice imao četrnaest break prilika i iskoristio je tri.

Uvjerljivo je do polufinala došao i Belgijanac Malisse koji je Nijemcu Phauu prepustio samo dva gema u meču (6-2, 6-0). Zanimljivo da je Phau čak imao više break-prilika (7-6) u meču gdje nije imao nikakve šanse. Na kraj seriji Keija Nishikorija je stao Janko Tipsarević rutinskom pobjedom 6-4, 6-4.