Lijepa Ana izgubila nemoguće, razbila reket pa zaplakala

Srpska tenisačica Ana Ivanović vodila je s 5-1 u trećem setu i osigurala pet meč-lopti (tri vezane) protiv Belgijanke Kim Clijsters u osmini finala velikog WTA turnira u Miamiju. Niti to joj nije bilo dovoljno za pobjedu…

Slavila je Belgijanka 7-6(4), 3-6, 7-6(5) nakon dva sata i 17 minuta igre. Clijsters je iskoristila prvu meč-loptu.

''Je li teško prihvatiti ovakav poraz? O, da, jako, jako teško. Trebali bi vidjeti kako izgleda moj reket. Opet, nemam dojam da sam išta krivo napravila. Imala sam svoje šanse, ali je Clijsters tada igrala odličan tenis. Borila sam se do kraja. Naravno da sam razočarana, ali bilo je i pozitivnih stvari u ovome meču.''

Nakon dvoboja dvije tenisačice koje su bile broj 1, Ana Ivanović, trenutno 19. na rang-ljestvici, drži da je Clijsters i ovoga puta pokazala da je najbolja svjetska tenisačica, iako na WTA ljestvici zauzima drugo mjesto.