Napokon se oglasio sudac koji nije vidio gol Lamparda!

Neće se tako lako stišati buka oko sudačkih previda koji su se dogodili u dosadašnjem tijeku Svjetskog nogometnog prvenstva. Jedan od njih je vezan za ogled Njemačke i Engleske...

U devedeset minuta tog susreta osmine finala Engleska je u prvom poluvremenu postigla pogodak, tada za izjednačenje na 2-2, no suci ga nisu priznali mislivši da lopta upućena od Franka Lamparda nije prošla zamišljenu vratarsku liniju. Ogled je na kraju završio uvjerljivom pobjedom Njemačke 4-1.

Linijski sudac koji je 'trebao' vidjeti taj pogodak bio je Urugvajac Mauricio Espinosa koji se tek sad oglasio po pitanju tog trenutka. Prije toga se uglavnom šutnjom, ili nekim nekonkretnim kratkim komentarom, obraćao javnosti.

'Žalostan sam zbog toga što nisam priznao pogodak. No, što mogu sada. Takve stvari se događaju', rekao je za El Pais Mauricio Espinosa, te je nastavio:

'Na poluvremenu utakmice nismo gledali snimku, no čim sam se vratio na travnjak znao sam što se događa. Iskreno, lopta je bila prebrza i nije ju bilo lako vidjeti čak iz savršenog kuta. Lako je na televiziji vidjeti sve, pa komentirati. Na terenu je drugačije. Žestoko sam se spremao za Svjetsko prvenstvo i napravio sve što je u mojoj moći da budem dobar. No, takve greške se mogu dogoditi apsolutno svakome', završio je Espinosa.