Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Društvene mreže gore

FOTO Kao u tenisu: Pogledajte povijesni trenutak koji je spojio Japan i Hrvatsku u osmini finala SP-a. Dirala je!

Japan je slavio protiv Španjolske 2:1, ali vuku se repovi nakon utakmice zbog drugoga gola Japana.

Japan - Španjolska (Foto: Afp)

Japan je slavio protiv Španjolske 2:1, ali vuku se repovi nakon utakmice zbog drugoga gola Japana. Hrvatskom izborniku Daliću sreća se opet ukazala, prvi put da igramo protiv Azijaca u nokaut-fazi SP-a.

Japan - Španjolska Internet bruji o senzaciji Japana: "Utakmica je namještena. Španjolci su odlučili izgubiti" divider

Japanci su furiozno krenuli u drugo poluvrijeme. Prvo je Doan u 48. minuti poravnao susret na 1:1, a zatim samo pet minuta kasnije Tanaka trese mrežu za ekstazu japanskih navijača i potpuno ludilo na Khalifi.

gol expired Prvo senzacionalni Japanci, a onda spektakl: Pogledajte kako izgleda put Vatrenih u nokaut-fazi divider

Tanaka je uspio pospremiti loptu u mrežu, ali sporna je situacija kod ubačaja koji je došao do Tanake. VAR je nekoliko minuta provjeravao je li lopta uistinu prešla crtu, a na kraju je sudac Gomes uz pomoć VAR sobe odlučio priznati pogodak.

Serge Gnabry Luda završnica u skupini E: Njemačka ispala u grupi unatoč slavlju u golijadi protiv žilave Kostarike divider

Španjolci su prosvjedovali, ali njihovi protesti nisu urodili plodom, a Japanci su spretno i sretno stigli do osmine finala i dvoboja s Hrvatskom.

Odmah nakon utakmice krenule su reakcije na društvenim mrežama, ljudi se s pravom pitaju na temelju čega je odlučeno da je lopta bila makar malim djelićem na crti.

Ponedjeljak u 16 sati donosi nam dvoboj Vatrenih i Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva.