VIDEO NHL: Tampa Bay i San Jose poveli u serijama

Prve utakmice polufinalnih serija doigravanja NHL lige odigrali su u noći s petka na subotu hokejaši Washingtona i Tampe Bay, te San Josea i Detroita...

U Istočnoj konferenciji Tampa Bay je slavila na gostovanju kod Washingtona 4-2, dok je na Zapadu San Jose protiv Detroita uspio obraniti domaći led 2-1 pobjedom u produžetku.

Tampa Bay zaostajala je u prvom krugu doigravanja protiv Pittsburgha u seriji 1-3, nakon čega je upisala četiri trijumfa zaredom. Golove za pobjedu Lightninga postigli su Sean Bergenheim, Steve Downie, Steven Stamkos i Dominic Moore, dok je na golu Dwayne Roloson zaustavio 26 udaraca.

Za Washington su zabili Aleksander Semin i Eric Fehr, no njihov najbolji igrač Aleksander Ovečkin potpuno je 'ukroćen', te je uputio tek dva udarca prema suparničkim vratima.

Na kraju valja reći da su kod Tampe Bay na popisu ozlijeđenih završila dva izuzetno važna igrača Simon Gagne i Pavel Kubina, a težina njihovih ozljeda zasad nije poznata. Druga utakmica serije na rasporedu je u nedjelju, ponovo u Washingtonu.

Detroit Red Wingsi imali su protiv San Jose Sharksa vodstvo 1-0 sve od desete minute prve trećine kada je zabio švedski veteran Nicklas Lidström. Mrežu je prekaljeni branič zabio dan nakon svog 41. rođendana, no prednost Red Wingsi nisu uspjeli obraniti. Joe Pavelski izjednačio je u 11. minuti posljednje trećine, te je utakmica otišla u produžetak.

Ondje ju je golom u 8. minuti produžetka riješio Benn Ferreiro kojem je to bio debi u NHL doigravanju. Ferreiro si je na taj način poklonio najljepši poklon za 24. rođendan.

Druga utakmica serije igra se u nedjelju ponovo u HP Pavilionu u San Joseu.