Hokejašima Los Angelesa ni vodstvo 4-0 nije bilo dovoljno da uhvate pobjedu protiv San Josea u trećoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije NHL lige. Sharksi su kao gosti slavili u produžetku sa 6-5...

Kingsi su u prvoj minuti druge trećine pogotkom Brada Richardsona poveli s 4-0 i domaći su navijači već polako počeli slaviti. No, u ludom nastavku drugog perioda palo je još šest golova od kojih pet u mreži LA-a i u posljednju se trećinu ušlo rezultatom 5-5. Ryane Clowe se najviše istaknuo u tom razdoblju s dva gola.

I dok je u drugoj trećini vladao vatromet na ledu, u posljednjoj su mreže mirovale, da bi pobjednika napokon u četvrtoj minuti produžetka odlučio Devin Setoguchi. San Jose sada vodi s 2-1 u seriji, a četvrta je utakmica na rasporedu u četvrtak, ponovno u Staples Centeru.

Aktualni prvak Chicago produžio je nadu i pobjedom protiv Vancouvera sa 7-2 u svome United Centeru smanjio je prednost Kanađana na 3-1 u seriji. Prvo ime Blackhawksa bio je Dave Bolland, koji zbog potresa mozga nije igrao od 9. ožujka. Koliko znači Chicagu pokazao je pogotkom i trima asistencijama. Patrick Sharp je dodao dva gola za uvjerljivu pobjedu i ostanak prvaka u igri. Peta se utakmica igra u četvrtak u Vancouveru.