Obje su utakmice igrane u petak u NHL ligi završile u produžetku, u obje su gosti u konačnici pobijedili s 4-3 i poveli s 3-2 u četvrtfinalnoj seriji doigravanja. Buffalo je slavio u Philadelphiji, a Nashville u Anaheimu...

I dok su aktualni prvaci Chicago Blackhawksi samo jedan poraz udaljeni od ispadanja u prvom krugu doigravanja (protiv Vancouvera), sada istu sudbinu dijele i aktualni doprvaci Philadelphia Flyersi. Sabresi su Wells Fargo Centeru poveli s 3-0 u prvoj trećini, ali im to nije bilo dovoljno da mirno privedu utakmicu kraju. Morali su se izvlačiti u produžetku, a spasitelj je bio Tyler Ennis koji je pogodio u šestoj minuti dodatnog vremena. Bio mu je to drugi gol večeri, a za Buffalo su zabijali i Thomas Vanek te Marc-Andre Gragnani. James van Riemsdyk, Andrej Meszaros i Danny Brier su vodili Philadelphiju do izjednačenja, ali na kraju im to nije ništa značilo. Šesta je utakmica na rasporedu u nedjelju u Buffalu.

Nashville Predatorsi nikad u povijesti nisu prošli prvi krug doigravanja, a sada su od takvog dosega udaljeni samo jednu pobjedu. Štoviše, nikad dosad Predatorsi nisu ostvarili tri pobjede u jednoj seriji doigravanja, tako da je petak bio velik dan za klub. Shea Weber je izjednačio za hokejaše iz Tennesseeja samo 36 sekundi prije kraja osnovnog dijela utakmice, a onda ih je pogotkom na isteku druge minute produžetka do konačnog slavlja odveo Jerred Smithson. Nashville će četvrtu pobjedu i plasman u polufinale Zapada loviti u nedjelju na svome ledu.