Od Hrvata samo Jug

Vaterpolisti Mladosti izgubili odlučujuću utakmicu, neće igrati Ligu prvaka

U razigravanju za peto mjesto na turniru splitski Jadran je pobijedio francuski sastav Pays d'Aix Natation s 11:5.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti ostali su bez plasmana u Ligu prvaka nakon što su u finalu turnira u talijanskoj Siracusi poraženi od domaćeg sastava Ortigia s 9:8 (2:3, 3:2, 1:0, 2:4).

Mladost je na turnir oslabljena za neke ključne igrače i hrabrom igrom izborila finale, ali to im nije bilo dovoljno za pobjedu nad domaćinima u završnici. Utakmica je od samog početka bila izjednačena što najbolje pokazuje podatak da je u trećoj četvrtini postignut samo jedan pogodak. Imala je Mladost i vodstvo početkom posljednje četvrtine ali Talijani ubrzo preokreću rezultat. Luka Bajić zabio je za 8:8, a Massimo Giacoppo 42 sekunde prije kraja zabija za Ortigiju i postavlja konačni rezultat.

U redovima Žabaca po dva gola zabili su Luka Bajić i Konstantin Kharkov dok su Cosmin Radu, Lovre Miloš, Andro Bušlje i Mislav Vrlić upisali po jedan pogodak.

Tako će jedini hrvatski predstavnik ove sezone u vaterpolskoj Ligi prvaka biti Jug Adriatic Osiguranje.