strašne nesreće

Kaos na utrci svih utrka: Brutalni padovi i teške ozljede vodećih

Kolumbijac Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) pobjednik je devete etape biciklističke utrke Tour de France, 181,5 km dugačke dionice od Nantua do Chamberyja.

Uran je do pobjede u 'kraljevskoj etapi' koja je imala sedam uspona pri čemu tri najviše kategorije, pobijedio u foto-finišu ispred Francuza Warrena Barguila (Team Sunweb).

Nažalost, i ovu etapu su obilježili teški padovi. Stradala su dvojica vozača iz prvih pet u ukupnom poretku - Britanac Geraint Thomas i Australac Richie Porte, a pao je i Poljak Rafal Majka.

Thomas je uoči ove etape bio na drugom mjestu sa 12 sekundi iza Chrisa Froomea, dok je Porte držao petu poziciju sa 39 sekundi minusa. Nažalost, obojica su teško stradala i za njih je ovogodišnji Tour završio.

Thomas je slomio ključnu kost prilikom spuštanja niz Col de la Biche, prvog od tri uspona najviše kategorije, dok je Porte stradao na 72. kilometru sudarivši se s Ircem Danom Martinom nakon čega je udario u stijenu. Irac se pridigao i nastavio utrku na drugom biciklu, dok je Porte prevezen u bolnicu s ozljedama glave i ruke.

Vodeći u ukupnom poretku Froome je odlično odradio ovu etapu i ciljem je prošao kao treći povećavši svoju prednost u ukupnom poretku. Drugi je sada Talijan Fabio Aru sa 18 sekundi zaostatka, dok je treći Francuz Romain Bardet sa nešto manje od minute zaostatka.

Hrvatski biciklist Kristijan Đurasek (UAE Team Emirates) etapu je završio na 44. mjestu sa 26:07 minuta zaostatka, dok je Robert Kišerlovski (Katjuša Alpecin) zauzeo 96. mjesto sa 27_10 minuta minusa. U ukupnom poretku Kišerlovski se nalazi na 48. mjestu (+42:04), dok je Đurasek na 79. poziciji (59:38).