u grotlu stadiona

Francuska teško protiv Švedske, ali ipak u polufinalu!

Francuska reprezentacija drugi je polufinalist Svjetskog rukometnog prvenstva.

Domaćin Svjetskog prvenstva ipak nije doživio šok. Francuska se plasirala u polufinale nakon pobjede nad Švedskom 33:30. Bila je to rovovska bitka u kojoj su Šveđani nakon prvih 30 minuta imali minimalnu prednost 16:15.

No Francuzi su uz pomoć 28 tisuća navijača na stadionu u Lilleu ipak u drugom dijelu došli do slavlja uz sedam dosuđenih sedmeraca protiv Švedske i tek jedan u korist skandinavske momčadi.

Šveđani su mučili Francuze sve do 48. minute u kojoj su vodili 26-25. No, tada je uslijedilo razdoblje od šest minuta u kojima je Francuska serijom 4-0 stvorila tri pogotka prednosti, koju su uspjeli zadržati do kraja utakmice.

Kentin Mahe je s devet pogodaka i realizacijom sedmeraca 7/7 bio najbolji strijelac pobjedničke reprezentacije. Remili je postigao šest, a Fabregas pet pogodaka. Gottfridsson je sa sedam golova predvodio strijelce Švedske.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Slovenije koja je bila bolja od Katara.

Prvi su se u polufinale plasirali Norvežani koji su pobijedili Mađarsku.