Vraćaju se na istok

Stanley Cup: Devilsi spasili prvu meč-loptu Kingsa

Hokejaši New Jersey Devilsa održali su se na životu u velikom finalu NHL lige gostujućom 3-1 pobjedom nad Los Angeles Kingsima. Rezultat u seriji sada je 3-1 za Kingse...

U srijedu navečer u Los Angelesu sve je bilo spremno za proslavu naslova i osvajanje prvog Stanley Cupa u 45-godišnjoj povijesti kluba. No, ona se nije dogodila jer su Devilsi imali drugačije ideje.

Do posljednje trećine mreže su mirovale, a onda su postignuta dva gola u dvije minute. Devilsi su poveli preko Patrika Eliaša, a domaćine je odmah u egal vratio Drew Doughty. Gol odluke zabio je rookie Adam Henrique 4 minute i 31 sekundu prije kraja na asistenciju Davida Clarksona, a 20 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene golom u praznu mrežu pobjedu Devilsa i produljenje serije potvrdio je Ilja Kovaljčuk.

''Nikad nismo odustajali i uvijek smo vjerovali u sebe. Nitko nije spreman otići na godišnji. Čeka nas novi tjedan igre i vidjet ćemo što će se dogoditi'', komentirao je Kovaljčuk.

Henriqueu je postignuti gol za 2-1 bio četvrti u ovosezonskom doigravanju, a tri su postignuta gola bila pobjednička. Prethodna dva zabio je protiv Floride, odnosno NY Rangersa.

Vratar Los Angelesa Jonathan Quick zaustavio je 21 udarac, a prekinut je njegov niz od 139 minuta bez primljenog gola. Prethodno ovom susretu Kingsi su primili samo jedan gol u trećoj trećini u posljednjih devet utakmica. S druge strane, 40-godišnji vratar Devilsa Martin Brodeur obranio je također 21 udarac.

Los Angeles je u ovoj utakmici imao priliku izjednačiti nevjerojatan Edmontonov omjer pobjeda i poraza (16-2) iz doigravanja 1998. godine i postati prva momčad koja će osvojiti Stanley Cup na domaćem ledu nakon Anaheima 2007. godine. Nije im uspjelo, a novu će priliku imati u subotu navečer u Newarku kada je na rasporedu peta utakmica velikog finala.

S druge strane, Devilsi će pokušati postati tek druga momčad u povijesti NHL lige koja je preokrenula zaostatak 0-3 u velikom finalu. Toronto Maple Leafsima je to uspjelo prije točno 70 godina.(TS)