Stanley Cup: Boston vratio priču na početak

Hokejaši Bostona pobijedili su Vancouver s 4-0 u četvrtoj utakmici finala doigravanja NHL lige i izjednačili seriju na 2-2. Peta je utakmica na rasporedu u petak u Vancouveru...

Samo dva dana nakon što su deklasirali Canuckse s 8-1, Bruinsi su pružili još jednu uvjerljivu izvedbu u svome TD Gardenu i vratili stvari u finalu na početak. Briljirao je na vratima domaće momčadi Tim Thomas s 38 obrana u svojoj trećoj utakmici u aktualnom doigravanju u kojoj je sačuvao mrežu netaknutom. Drugi Bostonov junak bio je 28-godišnji Rich Peverley koji je otvorio i zatvorio dvoboj pogotkom.

Peverley, koji je u Boston došao sredinom sezone iz Atlante, zaigrao je umjesto ozlijeđenog Nathana Hortona u napadačkoj liniji s Davidom Krejčijem i Milanom Lucicem.

Horton je, podsjetimo, u trećoj utakmici zaradio potres mozga nakon brutalnog starta Aarona Romea. Za obojicu je finalna serija završena, za Hortona zbog ozljede, a za Romea zbog kazne. Horton se nakon utakmice u srijedu navečer pojavio u svlačionici i jaknu koju Bruinsi tradicionalno razmjenjuju između sebe, a nosi je onaj tko je bio najbolji u posljednjem dvoboju, dodijelio Peverleyju. Suigrači su htjeli da Hortonu ostane jakna do kraja sezone, ali on je želio nastaviti tradiciju.

Peverley je doveo Boston u vodstvo na isteku 12. minute prve trećine. Michael Ryder je povećao prednost u 12. minuti druge dionice, a samo dvije minute kasnije zabio je i Brad Marchand. Peverley je priču zaključio u četvrtoj minuti posljednje trećine.