Srbi odlučili: Janica Kostelić bez finala u izboru za sportaša desetljeća

Srpski B92 odlučio je provesti anketu kako bi izabrao najboljeg svjetskog sportaša proteklog desetljeća. U prvoj je izlučnoj skupini bila i hrvatska skijaška kraljica Janica Kostelić...

Četverostruka olimpijska pobjednica je u konkurenciji s još petoricom sportaša zauzela četvrto mjesto sa 115 glasova čime je završila 'natjecanje'. U finale su prošli švicarski teniski genijalac Roger Federer (1050 glasova) i svjetski rekorder, te olimpijski i svjetski prvak na 100 i 200 metara, Jamajčanin Usain Bolt (699).

Ispred Janice je završio i sedmerostruki svjetski prvak u Formuli 1 Michael Schumacher (536), a iza sebe je hrvatska sportska diva ostavila osvajača 14 olimpijskih zlatnih medalja Michaela Phelpsa (112) i najboljeg golfera posljednjih godina Tigera Woodsa (48).

Slijede još dva kruga glasovanja s ukupno 12 sportaša nakon kojih će biti poznato svih šestero finalista.