SP u odbojci: Amerikanke ipak prejake za Hrvatsku

Hrvatske odbojkašice nastavile su u subotu rano ujutro, po hrvatskom vremenu, s nastupima na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Japan...

Nakon iznenađujuće 3-0 pobjede protiv Kube na startu prvenstva, hrvatske su odbojkašice u 2. kolu igrale protiv Amerikanki, jednih od favoritkinja za medalje. SAD su potvrdile kvalitetu i nadmoć, te pobijedile s 3-0 (25-16, 25-13, 25-23).

Možda malo opijene uspjehom iz 1. kola, što je jedno od najvećih iznenađenja na startu prvenstva, a vjerojatno i više zbog manjka kvaliteti u usporedbi s SAD-om, Hrvatice nisu imale pravi odgovor u igri u subotu ujutro.

Prva dva seta su ekspresno završila na strani SAD-a (25-16, 25-13), a otpor je Hrvatska ponudila tek u trećem setu koji se mogao i drugačije okrenuti. Na kraju su i taj dio igre dobile Amerikanke (25-23), te time došle do drugog slavlja u dvije utakmice.

Sanja Popović je napadački predvodila Hrvatsku s 10 izravnih poena. Sedam ih je imala Senna Ušić Jogunica, a šest Maja Poljak. Prvo ime u pobjedničkoj ekipi je bila Destinee Hooker s 15 izravnih poena.

Sljedeće suparnice Hrvatskoj su Tajlanđanke.

Svjetsko prvenstvo za odbojkašice, 2. kolo:

Skupina C

SAD - Hrvatska 3-0 (25-16, 25-13, 25-23)
Tajland - Kazahstan (kasnije)
Njemačka - Kuba (kasnije)

Redoslijed: 1. SAD 2-0, 2. Hrvatska 1-1, 3. Njemačka 1-0 (-1), 4. Kuba 0-1 (-1), 5. Tajland 0-1 (-1), 6. Kazahstan 0-1 (-1).