Kostelić puno zaostao

Senzacija na Sljemenu: Vodi Feller, neustrašivi Engel treći, Hrvati bez druge vožnje!

Nakon prve vožnje slaloma na Sljemenu u vodstvu je Austrijanac, a priča utrke je dosad nepoznati Amerikanac.

Austrijanac Manuel Feller vodeći je nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa na Sljemenu. On je sa startnim brojem 21 za pet stotinki nadmašio dotad vodećeg Francuza Juliena Lizerouxa, a pravu senzaciju priredio je Amerikanac Mark Engel koji je sa startnim brojem 45 u cilj ušao treći, zaostavši 28 stotinki.

Četvrtoplasirani je najbolji svjetski skijaš, Austrijanac Marcel Hirscher, koji kasni 38 stotinki, a jednu stotinku sporiji je Manfred Moelgg.

Koliko je zanimljiva bila prva vožnja najbolje svjedoči podatak da se čak 18 skijaša naguralo u jednu sekundu. Slovak Adam Zampa i Korejanac Jung Dong-Hyun dijele 17. mjesto sa zaostatkom od 99 stotinki za vodećim Fellerom.

Nitko od šestorice hrvatskih skijaša se nije plasirao u drugu vožnju, a najbliži je bio Istok Rodeš koji je bio 33., sa zaostatkom od sekunde i 67 stotinki. Druga vožnja mu je pobjegla za svega 13 stotinki...

Elias Kolega (startni broj 60) zaostao je 1.98 sekundi, Matej Vidović (startni broj 42), bio je 48. sa dvije sekunde i 53 stotinke sporijim vremenom, a Ivica Kostelić (startni broj 62) prvu je vožnju završio na 51. mjestu, s velikim zaostatkom od gotovo četiri sekunde (+3.94).

William Vukelić je izletio pa se ipak vratio na stazu i u cilj stigao posljednji od skijaša koji su završili utrku.

Filip Zubčić je bio među onima koji nisu uspjeli doći do cilja.