Slalom, Flachau: Jelušić 11., Schild kao Janica

Sjajna 28-godišnja austrijska skijašica Marlies Schild ostvarila je na šestom slalomu sezone u Svjetskom kupu skijašica u austrijskom Flachauu svoju 22. pobjedu u karijeri, a 20. u slalomu...

Razdragala je Schild gledatelje u Flachauu koji su nakon prve vožnje teško mogli očekivati njezin trijumf, budući da je zauzimala tek peto mjesto, sa sekundom i 4 stotinke zaostata za tada vodećom, Njemicom Susanne Riesch.

No, ako je u prvoj vožnji bila rezervirana i ''stegnuta'', sjajnim nastupom u drugoj vožnji, u kojoj je jedina išla ispod 50 sekundi, stigla je do 20. slalomske pobjede u karijeri u Svjetskom kupu. Po tom se učinku izjednačila s najboljom hrvatskom skijašicom svih vremena Janicom Kostelić (ukupno 30 pobjeda u Svjetskom kupu). Ispred njih su Švicarke Vreni Schnaider s 34 pobjede i Erika Hess s 21.

Drugo mjesto u noćnoj utrci na kraju je osvojila Njemica Maria Riesch, sa 34 stotinke zaostatka, iako je imala 88 stotinki bolje vrijeme od Schild nakon prvog ''laufa''. Mlađa sestra Riesch, Susanne, bila je vodeća nakon prve vožnje, ali je u drugoj napravila pogrešku prije prvog prolaznog vremena i ostala bez plasmana. Ana Jelušić osvojila je 11. mjesto. Od Schild je bila sporija za dvije sekunde i 52 stotinke. Jelušić je nakon prve vožnje bila 12. Nika Fleiss osvojila je 26. mjesto (+4.29), a Sofija Novoselić sa starnim brojem 80 nije uspjela završiti prvu vožnju.