Gimnastika: Možniku srebro, Seligmanu bronca u Moskvi

Marijo Možnik, 24-godišnji hrvatski gimnastičar iz Zagreba, nastavlja potvrđivati status najveće hrvatske gimnastičke zvijezde u ovom trenutku...

Na natjecanju Svjetskoga gimnastičkog kupa A-kategorije u Moskvi hrvatski je predstavnik na preči osvojio srebrnu medalju. Bez greške je adut hrvatskog izbornika Tigrana Goričkog odradio vježbu startne težine od 6.900 bodova. Njegov konačni bodovni saldo iznosio je respektabilnih 15.800 bodova.

Više je to i od njegove izvedbe u finalu Europskog prvenstva u Berlinu (15.125), i od nastupa na prvom mitingu Svjetskog kupa A-kategorije, na kojem je prije dva mjeseca u Parizu zauzeo treće mjesto s 15.300 bodova.

Štoviše, Možnik je ocjenom 15.800 postigao osobni i hrvatski rekord. Od hrvatskih je gimnastičara dosad samo Filip Ude ostvario viši bodovni učinak (15.825). Naravno, na njegovoj najjačoj spravi, konju s hvataljkama.

Od Hrvata je u finalu moskovskog mitinga bolji bio samo neprikosnoveni Nizozemac Epke Zonderland. "Leteći Holandez" je briljirao u finalu četvorice vježbača nastupivši posljednji po redu (nakon Možnika) s ocjenom 16.050. Zonderland je pobijedio i u Parizu i na EP-u u Berlinu.

Seligman treći na konju s hvataljkama

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman osvojio je brončanu medalju na mitingu Svjetskog kupa A kategorije u Moskvi vježbajući na konju s hvataljkama...

Uvjerljivo je pobijedio Mađar Krisztian Berki, neprikosnoveni vježbač na konju posljednjih godina, s ocjenom od 15.675 bodova. Drugo je mjesto zauzeo Australac šrilankanskog podrijetla Prashanth Sellathurai (15.300), dok se iza Seligmana (14.900) plasirao drugi hrvatski predstavnik u finalu, Filip Ude.

Čakovčanin, srebrni olimpijac iz Pekinga prije tri godine, prvi je startao u finale i pogriješio (pao) pri saskoku, zbog čega je izgubio najmanje 1.500 bodova. Nakon što je ponovio zadnji dio vježbe, ocijenjen je sa 13.500 bodova.

Seligman je nastupio treći po redu. Odabrao je lakšu vježbu i skupio 14.900 bodova. Apsolutno istovjetan poredak bio je i u petak nakon kvalifikacijskih nastupa.