Rukometna LP: Fantastični Ivan Čupić uništio Barcelonu!

Rukometaši njemačkog Rhein-Neckar Löwena priredili su iznenađenje pobjedom u Barceloni kod istoimenog domaćina 31-30 u 1. kolu A skupine Lige prvaka...

Hrvatski ljevoruki reprezentativac Ivan Čupić u redovima Rhein-Neckar Löwena bio je nerješiva enigma za momčad Barcelone, te je s 10 pogodaka (dva iz sedmeraca) bio prvi strijelac utakmice! Osim toga, Čupić je 77 sekundi prije kraja dvoboja postigao pogodak za konačnih 31-30, pobjedu gostiju.

Uz njega, Gensheimer je za goste zabio 5 golova, a Myrhol i Lund po četiri. U Barceloni su najbolji strijelci bili Nagy sa 7 i Tomas sa 6 golova.

Čupić je 77 sekundi prije kraja dvoboja postigao pogodak za konačnih 31-30, pobjedu gostiju.

Valja podsjetiti da je Rhein-Neckar Löwen nastup u Ligi prvaka izborio na wild-card turniru kojem je bio domaćin. Da su zaslužili ulaznicu u elitnom klupskom natjecanju, dokazali su i na gostovanju kod Barcelone u dvoboju s dosta rezultatskih preokreta.

Barcelona je u prvom poluvremenu povela s 12-9, ali su gosti ipak otišli na odmor s prednošću 14-13. Imao je Rhein-Neckar Löwen u prvoj polovici drugog poluvremena i najvećih plus 4, 19-15, samo da bi Barcelona serijom 10-2 okrenula rezultat u svoju prednost 25-21 u 48. minuti, što je bila i najveća prednost domaćina. Tih četiri razlike imala je Barcelona i u 51. minuti, 27-23, a onda su gosti napravili seriju 5-0, te je završnica utakmice pripala njemačkom klubu koji je osvojio prve bodove u skupini.

Valja naglasiti da Romero i Igropulo odlukom trenera nisu igrali za Barcelonu, iako su obojica bili na klupi, ali ne i u zapisniku...

Rukometaši Kiela svladali su bez problema u svojoj Sparkassen-Areni francuski Chambery s 35-23 (21-10). Aktualni europski i njemački prvak poveo je već u 21. minuti s 10 golova razlike, 15-5, već tada su sve nepoznanice bile otklonjene, ako ih je uopće bilo.

Hrvatski rukometaš u redovima Chamberyja Damir Bičanić postigao je jedan pogodak. Najefikasniji u redovima njegove momčadi bili su Gregorie Detrez sa 7 golova i bosansko-hercegovački rukometaš Edin Bašić sa 6 golova, od toga dva iz sedmeraca. Domaću momčad predvodio je češki reprezentativac Filip Jicha sa 7 golova, a Christian Zeitz zabio je šest pogodaka. Vratar Kiela, Francuz Thierry Omeyer ubilježio je 12 obrana, iako je na golu stajao samo u prvom poluvremenu, dok je u Chamberyju BiH vratar Nebojša Grahovac u 35 minuta igre upisao 7 obrana.

U nedjelju će prvi dvoboj ove skupine odigrati Kielce i Pivovarna Laško.

Dodajmo da je u C skupini mađarski Pick Szeged svladao kao domaćin švicarski Kadatten Schaffhausen 29-26.