VELIKAN HRVATSKOG SPORTA

Preminuo bivši srebrni olimpijac: Bio je ponos Like i europski prvak, a karijera mu je trajala rekordno dugo

Jučer je preminuo legendarni hrvatski sportaš i osvajač olimpijskog srebra Josip Čorak.

Josip Čorak (Foto: Guliver Images)

Osvajač srebrne olimpijske medalje na Olimpijskim igrama 1972. godine, hrvač Josip Čorak, preminuo je u 81. godini.

Taj velikan hrvatskog sporta, rodom iz Gospića, hrvao je u poluteškoj kategoriji, a osim odličja iz Münchena, koje mu je svakako najbolji rezultat u karijeri, osvojio je jedno europsko zlato i jednu broncu.

U Zagrebu osnovao HK Lika i stvorio najbolji klub Europe

U Zagreb se doselio u šezdesetim godinama prošlog stoljeća, a 1971. osnovao je svoj vlastiti klub, HK Lika, s kojim je samo dvije godine kasnije osvojio Kup europskih prvaka. Taj klub i dalje ostvaruje sjajne rezultate na državnim natjecanjima.

Srpska zastava Londonski klub ruga se Srbima: Pogledajte koju su fotografiju objavili po dolasku u susjedstvo divider

U sportu i treningu je ostao dok god ga je zdravlje služilo, tako da je 11 puta postao i veteranski prvak svijeta.

Zanimljivo, hrvati je počeo tek sa 16 godina, ali bio je toliki potencijal da je vrlo brzo isplivao među najbolje u državi, a onda i na međunarodnoj razini.