Polufinale EP: Švedska do slavlja u dramatičnoj završnici

Na Europskom prvenstvu rukometašica sigurno će se igrati skandinavski finale. Pitanje je samo hoće li Švedska igrati protiv Danske ili protiv Norveške...

U prvom subotnjem polufinalu Švedska je pobijedila Rumunjsku 25-23. Imala je većinom utakmice Švedska prednost, a petnaest minuta prije kraja i plus od tri razlike. No, Rumunjke su serijom dohvatile zaostatak i potom su se ekipe u zadnjih deset minuta izmjenjivale u vodstvu.

Ipak, tri minute prije kraja je Švedska povela 24-22 i do kraja zadržala vodstvo izborivši plasman u nedjeljni finale.

Odlična Linnea Torstenson je opet bila najbolja kod Švedske, ovom je prilikom zabila čak devet pogodaka. Cristina Georgiana Neagu je sa sedam golova bila predvodnica strijelkinja kod poražene ekipe.

U nastavku dana će u Herningu drugi polufinale odigrati Danska i Norveška.