Junak Ryan

Ottawa povela protiv Pittsburgha u finalu Istoka

Odluka je pala u produžetku, a strijelac je bio čovjek koji je asistirao za vodeći gol Senatorsa.

U prvoj utakmici finala Istočne konferencije NHL lige hokejaši Ottawa Senatorsa noćas u gostima u produžetku svladali branitelje naslova Pittsburgh Penguinse sa 2:1, a junak susreta bio je Bobby Ryan.

On je u 15. minuti prve trećine asistirao Jean-Gabrielu Pageau, koji pogađa za vodstvo Ottawe. Pageau je to bio osmi gol u ovogodišnjem doigravanju.

Pittsburgh je došao do poravnanja pet minuta prije kraja zadnje trećine, a strijelac je bio Jevgenij Malkin i tako je utakmica otišla u produžetak.

Pobjedu Ottawi nakon 4:59 minute igre u produžetku donio je Bobby Ryan, koji je u doigravanju skupio pet golova i šest asitencija.

Sljedeća utakmica igra se također u Pittsburghu, u utorak u 02:00 po hrvatskom vremenu.

U finalu Zapada Nashville Predatorsi vode protiv Anaheim Ducksa sa 1:0 u pobjedama, a drugi susret igrat će u Anaheimu u ponedjeljak u 01.30 sati po našem vremenu