NHL: Rangersima drama u Pittsburghu

Treći put zaredom su u NHL ligi slavili hokejaši New York Rangersa, a slavlje u ponedjeljak kod Pittsburgha od 3-2, nakon produžetka, je time značajnije jer su Rangersi bili nadomak pada...

Pittsburgh je vodio 2-1 minutu i pol prije kraja, no prvo je Marc Staal izjednačio u tom trenutku na 2-2, a u produžetku je neizvjesnost trajala tri i pol minute kada je Ryan Callahan postigao svoj peti pogodak u sezoni za slavlje momčadi iz New Yorka. U oba opisana pogodaka asistent je bio Brandon Dubinsky.

Tim Thomas, vratar Bostona, izludio je sa 28 obrana igrače New Jerseyja koji nastavljaju ponirati tijekom ove sezone. Bio je ovo 21. 'shoutout' Thomasa u karijeri, kao i četvrti u sezoni. Napadačke dionice su za Boston, koji je slavio 3-0, kvalitetno odradili strijelci Ryder, Horton i Wheeler.

Mike Richards, igrač Philadelphije, drugi je put zaredom postigao dva pogotka na utakmici. U ponedjeljak je Philadelphia slavila na svom ledu protiv Ottawe 5-1, a Richards je oba pogotka zabio kada je sve već bilo gotovo, pred sam kraj ogleda.

Istovjetne 6-3 pobjede su upisali San Jose i Colorado, i to protiv Los Angelesa, odnosno, St. Louisa. Junak San Joseove pobjede bio je 31-godišnji Patrick Marleau koji je samo u zadnjoj trećini postigao pogodak i uz to dva puta asistirao.

Bio je ovo ujedno prvi poraz Los Angelesa u zadnjih sedam utakmica.