Prvaci se probudili

NHL liga: Debakl Toronta pred svojim navijačima

U noći sa subote na nedjelju odigrano je 11 utakmica u najjačoj hokejaškoj ligi na svijetu NHL-u, a težak domaći poraz doživio je Toronto od Bostona 0-7...

Subotnje utakmice u NHL-u obilježilo je teško stradavanje drugoplasirane momčadi Istočne konferencije Toronta koje je na njihovom ledu pregazila posljednja momčad iste divizije, Boston, s visokih 7-0.

Tyler Seguin je postigao prvi hat-trick u karijeri, a zablistao je i Milan Lucic s dva gola i asistencijom za veliko slavlje Bruinsa. Raspoložen je bio i Tim Thomas na vratima gostiju prikupivši 24 obrane i po prvi puta u sezoni sačuvavši čistu mrežu. Branitelji naslova tako izgleda ipak hvataju dobru formu nakon vrlo lošeg starta u sezonu.

Uz Boston, uvjerljiva je bila i Philadelphia koja je pred svojim navijačima s 9-2 nadigrala Columbus. Sve je bilo praktički riješeno već nakon prve četvrtine koju su domaćini dobili s 5-0, a dvostruki strijelac bio je Sean Couturier.

Još jednu odličnu predstavu domaćina vidjeli su gledatelji u Detroitu gdje su Red Wingsi bili bolji od Anaheima s 5-0. Pobjednički sastav je predvodio švedski branič Nicklas Lindstrom s dva gola i asistencijom, a vrijedi spomenuti i raspoloženog Jimmyja Howarda na golu Detroita koji je sakupio 22 obrane i po sedmi puta završio NHL susret bez primljenog gola.

Dvije su utakmice odigrane u New Yorku i obje su završile s identičnih 5-3 za domaćine. Islandersi su slavili protiv Washingtona postigavši 5 zgoditaka nakon što su u posljednjih 10 utakmica zabili ukupno 18 golova. Premda su gosti prvu dionicu završili vodstvom 2-0, u nastavku su domaćini preokrenuli susret, a konačnu pobjedu su izborili golovima Parenteaua i Tavaresa u zadnje dvije minute utakmice.

Rangersi su, pak, nakon 3-0 u prvoj trećini slomili Montreal tek 40 sekundi prije kraja kada je Ryan Callahan zabio za 5-3 i tako prekinuo niz Montreala od četiri uzastopne pobjede.

Buffalo je na gostovanju svladao Ottawu boljim izvođenjem kaznenih udaraca 3-2, a pobjednički gol je djelo Dereka Roya u trećoj seriji. Ottawa je nakon šest pobjeda zaredom ušla u negativnu seriju porazima u zadnje tri utakmice.

Rekorder po broju pobjeda, vratar New Jerseya Martin Brodeur, vratio se nakon šest utakmica koje je propusti zbog ozljede ramena kako bi pomogao svojoj momčadi u pobjedi nad Winnipegom nakon produžetka 3-2. Pobjednički gol za domaćine zabio je Adam Henrique nakon minute i 28 sekundi igre u produžetku, a Brodeur je ukupno zaustavio 21 udarac.

Minnesota je na domaćem ledu pobijedila St. Louis 2-1, a oba gola postigli su u drugoj trećini, dok su gosti zadnjih minutu i pol povukli vratara Halaka kako bi s igračem više pokušali doći do poravnanja, ali nije išlo.

Domaću pobjedu ostvarili su i hokejaši Phoenixa svladavši Edmonton 4-2 prekinuvši niz Oilersa od šest pobjeda. Bila je ovo 100. pobjeda trenera Coyotesa Davida Tippetta u 177 utakmica na klupi Phoenixa.

U produžetak je otišao i dvoboj San Josea i Nashville, a na kraju su uspješniji bili gosti. Predatorsi su golom Davida Legwanda nakon dvije minute i 53 sekunde produžetka slavili s 3-2. Sharksima nije bilo dovoljno niti vodstvo 3-1 početkom posljednje trećine.

Još jednu pobjedu gostiju od 3-2 vidjeli su gledatelji u Los Angelesu gdje su Kingsi izgubili od Pittsburgha nakon kaznenih udaraca. Junak Penguinsa je Chris Kunitz koji je prvo tri minute prije kraja regularnog dijela susreta poravnao rezultat, da bi u četvrtoj seriji postigao i pobjednički zgoditak za svoju momčad. U domaćim redovima istaknuo se bivši Jeseničanin, Slovenac Anže Kopitar koji je upisao gol i asistenciju.