Šesta u LA-u

Drama u Chicagu: Blackhawksi ostali živi zlatnim golom!

Na dramatičan su način hokejaši Chicago Blackhawksa spasili prvu meč-loptu Los Angeles Kingsa u velikom finalu doigravanja Zapadne konferencije NHL lige...

Na ledu svog čikaškog United Centera u petoj su utakmici serije slavili 5:4 nakon dva produžetka, a presudio je gol Slovaka Michala Handzuša.

Chicago je sjajno otvorio utakmicu i golovima Brenta Seabrooka i Johnnyja Oduye vodio je 2:0 već nakon nepune četiri minute igre. No, Kingsi su se uspjeli vratiti, prvu trećinu završiti s deficitom 3:2, da bi potom golovima Dustina Browna i Tannera Pearsona iz druge trećine posve preokrenuli rezultat. U posljednjoj dionici igre Ben Smith je poravnao za Chicago na 4:4, a potom se rezultat nije mijenjao sve do treće minute drugog produžetka i gola Handzuša.

Brandon Saad upisao je za Blackhawkse gol i dvije asistencije, dok je Patrick Kane uknjižio četiri asistencije. Na vratima je Corey Crawford obranio 40 udaraca.

Drugu meč-loptu Kingsi imaju u petak navečer u svom Staples Centeru u Los Angelesu.