Lake Louise, super G: Kostelić vrlo dobar 13.

Nakon osamnaestog mjesta u spustu, dan kasnije je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio vrlo dobro 13. mjesto na prvom superveleslalomu sezone koji je održan u Lake Louiseu...

Novi je to dobar doseg najboljeg hrvatskog skijaša u brzim disciplinama u kanadskom zimovalištu, čime održava i kontakt s najboljim svjetskim skijašima u ukupnom redoslijedu.

Slavio je domaći predstavnik Manuel Osborne-Paradis

Ivica Kostelić je startao kao prvi, te je vrlo dobro obavio svaki dio staze. Isto tako, treba reći kako su razlike među skijašima bile iznimno male, pa je tako Kostelić zaostao tek 52 stotinke od trećeplasiranog Michaela Walchoffera.

Natko Zrnčić-Dim je u subotu ugrabio prve ovosezonske bodove u Svjetskom kupu, no u superveleslalomu je ostao malo kratak. Na kraju je utrku završio kao 37. s dvije sekunde i 60 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Slavio je domaći predstavnik Manuel Osborne-Paradis, a jedinog pravog suparnika je imao u Austrijancu Benjaminu Raichu. Na kraju je Kanađanin bio bolji za 24 stotinke, makar je Raich cijelo vrijeme otkada je došao u Kanadu (treninzi spusta i službena utrka) upisivao jako skromne rezultate.
Kanađani su dominirali ovom utrkom, pa su tako osvojili tri od prvih pet mjesta ovog superveleslaloma.

Pobjednik spusta Didier Cuche je završio kao deseti, dok je Bode Miller još jednom vozio iznimno slabo, bio je tek 39. u redoslijedu.

Ivica Kostelić je 13. mjestom uhvatio novih 20 bodova, te je trenutačno na brojci od 135 bodova i na četvrtom mjestu ukupnoga redoslijeda. Ispred njega su Cuche (226), Raich (165) i Janka (160).

Recimo i da je težak pad na utrci zabilježio 26-godišnji Kanađanin John Kucera zbog čega je natjecanje zaustavljeno na tridesetak minuta. Helikopterom je prebačen u bolnicu, te se očekuju vijesti o ozbiljnosti njegove ozljede.